Ugrás a tartalomra
SZÜLETÉSNAPI KEDVEZMÉNYEK - Október 10.-20. között minden termék akciós 🥳
SZÜLETÉSNAPI KEDVEZMÉNYEK Október 10-20 között
A MÉSZÉSZETI TERMÉKEK - FOGYASZTHATÓAK VAGY NEM CUKORBETEGSÉG ESETÉN? FEDEZD FEL A SZAKEMBEREK VÉLEMÉNYÉT!

A MÉSZÉSZETI TERMÉKEK - FOGYASZTHATÓAK VAGY NEM CUKORBETEGSÉG ESETÉN? FEDEZD FEL A SZAKEMBEREK VÉLEMÉNYÉT!

Úgy az apifitoterapeuták mint a klinikai vizsgálatok azt mutatják, hogy a méhészeti termékek sikeresen megállják a helyüket a cukorbetegek étrendjében is mivel, meglepő módon vagy sem, enyhítik a betegség tüneteit. Fedezd fel, melyek a méhészeti termékek jótékony hatásai cukorbetegség esetén és hogyan ajánlják a szakemberek ezek fogyasztását e tekintetben!

 A cukorbetegség, ez a krónikus anyagcsere-betegség, a vércukorszint megnövekedésével nyilvánul meg, manapság egyre jobban elterjedt betegség, úgy nevezett modernkori népbetegségként. A táplálkozás és az életmód kiemelten fontos szerepet játszik a probléma kialakulásának megelőzésében és ellenőrzésében.

Hogyan találják meg a méhészeti termékek a helyüket a cukorbetegek étrendjében? A szakemberek szerint ez egyáltalán nem bonyolult és a hatás minden bizonnyal jótékony. Az egészséges életmód könnyen követhető, ha figyelembe veszünk néhány egyszerű szabályt. 


TARTALOM

  • A cukorbetegség okai és annak típusai

  • A méhészeti termékek és a cukorbetegség

  • A tiszta méhpempő

  • A propolisz

  • A nyers virágpor és a méhkenyér

  • A nyers méz




A cukorbetegség okai és annak típusai

A cukorbetegség akkor tör felszínre, amikor a hasnyálmirigy már nem választ ki inzulint vagy túl keveset termel ahhoz, hogy a vérben lévő glükózt energiává alakítsa át.  Ebben az esetben a vércukorszint nem csökken a normál szintre, hanem továbbra is nagyon magas érték szinten marad.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) elismeri a cukorbetegség három fő formáját: 1. típusú, 2. típusú és terhességi cukorbetegség. A leggyakoribb az 1. típusú és a 2. típusú cukorbetegség.

Az 1. típusú cukorbetegség gyakran gyermekkorban fordul elő és inzulinfüggő cukorbetegségnek is nevezik. Ez egy autoimmun betegség, amely azért fordul elő, mert a szervezetben lévő ellenanyagok megtámadják a hasnyálmirigyet. Így ez már nem lesz képes inzulint termelni, egy hormon, ami elengedhetetlen a glükóz energiává történő átalakításának folyamatában. A betegség ezen formája genetikai hajlam miatt fordulhat elő, vagy a hasnyálmirigy béta-sejtjeiben kialakult betegségek eredményeként, amelyek normális körülmények között inzulint termelnek. 

A 2. típusú cukorbetegség a leggyakoribb, amely a betegek több mint 95%-át teszi ki. Általában felnőtteknél, de elhízásban szenvedő gyermekek és serdülőknél is előfordulhat. A betegségnek ezt a formáját nem-inzulinfüggő cukorbetegségnek is hívják.  

2. típusú cukorbetegség esetén a hasnyálmirigy nem termel elegendő inzulint, vagy a a szervezet sejtjei inzulinrezisztensek. Ebben az esetben inzulinrezisztenciáról van szó - a szervezet sejtjei nem reagálnak erre a hormonra, nem tudják felhasználni a glükóz megfelelő feldolgozására. Az ilyen típusú cukorbetegség esetén az elhízás a leggyakoribb.

A terhességi cukorbetegség a várandósság ideje alatti vizsgálatokon felfedezett emelkedett vércukorszintet vagy csökkent glükóztoleranciát jelent (cukortűrő képesség). Várandósság ideje alatt, sok olyan hormon termelődik az édesanyák szervezetében, amelyek inzulinnal ellentétes hatásúak. Ha ekkor nem tud lépést tartani a megnövekedett igénnyel a hasnyálmirigy inzulintermelése, kialakul a szénhidrát-anyagcsere zavara. 



A méhészeti termékek és a cukorbetegség

 Méhészeti termékekre gondolva, az első dolog, ami eszünkbe jut, az a méz! És mivel a méz általában ellenjavalt a cukorbetegek diétájában, az édes íz és a glükóz szint miatt, hajlamosak azt hinni, hogy minden méhészeti termék tilos a cukorbetegségben.

Ez egy helytelen állítás. Az apifitoterapeuták és a klinikai vizsgálatok, azt bebizonyítják, hogy a méhészeti termékeket sikeresen be lehet vezetni a cukorbetegek étrendjében is mivel, meglepő módon enyhíthetik a betegség tüneteit.

Olvasd tovább a cikket, hogy megtudd dr. Ştefan Stângaciu (orvos és nemzetközi apiterapeuta, api-punktúra, api-nutrició és apifitoterapeuta) javaslatait a méhészeti termékekkel kapcsolatban.

 

A tiszta méhpempő

A tiszta méhpempő a méhkirálynő exkluzív eledele és ez a oka annak, hogy 50-szer többet él, mint a többi dolgozó méh. A természet ennek a terméknek a csodálatos összetételében tartalmazza azokat a szükséges tápanyagokat, amelyek hozzájárulnak az egészség és a vitalitás fenntartásához és a szervezet regenerálódásához.

Mivel figyelemre méltó terápiás hatással rendelkezik, amit laboratóriumi és klinikai vizsgálatok tanúsítanak, a tiszta méhpempő kúra egy hatékony és természetes gyógymódja lehet a cukorbetegség kezelésének. Megfigyelték, hogy a tiszta méhpempő fogyasztása a vércukorszint viszonylag rövid időn belül történő javulásához vezethet, és elkerülheti annak rendkívül veszélyes ingadozásait.
Ezen kívül a tiszta méhpempő hatása még hosszú ideig megmarad a kúra befejezése után is.

De hogyan magyarázhatók a méhpempő jótékony hatásai?

A tiszta méhpempő összetételében a 18 aminosav, számtalan vitamin, ásványi- és más aktív anyag között találhatók olyan peptid anyagok, amelyek inzulinszerű hatásúak, valamint számos olyan vegyület, amelyek stimulálják a hasnyálmirigy inzulinszerű szekrécióját és aktiválják a celluláris inzulinreceptorokat. Tehát azt mondhatjuk, hogy a tiszta méhpempő képes a vércukorszintet szabályozni azáltal, hogy támogatja a glükóz zsírrá való átalakulását, amelyek aztán energia tartalékként vannak tárolva.


A szisztematikus vizsgálatok kimutatták, hogy a tiszta méhpempő hasonló aktivitással rendelkezik, mint az inzulin. Nemrégiben a németországi Justus Liebig egyetemi kórház orvosainak egy csoportja megfigyelésen alapuló kutatást végzett egy 20-as létszámú cukorbeteg önkéntes csoporton.  A szakemberek elvégeztek egy szokásos glükóztolerancia-tesztet, amelyet 20 gramm tiszta méhpempő szájon át történő bevétele előtt és után is végrehajtottak. A kutatók megállapították, hogy a tiszta méhpempő bevétele után 2 órával a vércukorszint mind a 20 önkéntesnél jelentősen csökkent.

 A tiszta méhpempő jótékony hatással van a cukorbetegségben, felgyorsítja az anyagcserét és fokozza a szervezet antioxidáns képességét. Ezenkívül fenntartja a mentális egyensúlyt, amely legtöbbször hiány állapot a cukorbetegek körében. Ugyancsak támogatja a szív- és érrendszert, az idegrendszert, valamint a vese funkciókat is, ezzel ellensúlyozva a cukorbetegség súlyos esetleges mellékhatásait.

Előző cikk Kerüld az antibiotikumokat - tudd meg, milyen természetes alternatívák léteznek
Következő cikk Ünnepek utáni természetes méregtelenítés méhkenyérrel