Ugrás a tartalomra
SZÜLETÉSNAPI KEDVEZMÉNYEK - Október 10.-20. között minden termék akciós 🥳
SZÜLETÉSNAPI KEDVEZMÉNYEK Október 10-20 között
Detox méhkenyérrel

Detox méhkenyérrel

A méregtelenítő kúra segít helyreállítani a belső egyensúlyt, több energiát és vitalitást hozva a szervezetbe, amelyet gyakran összekevernek a fogyókúrával, de ahogy a neve is sugallja, a méregtelenítés a méreganyagok eltávolítását szolgálja a szervezetből, nem pedig a zsír eltávolítását.

Manapság gyakran hallani lehet, hogy a méreganyagok tengerében élünk, és rendszeresen fogyasztjuk őket anélkül, hogy észrevennénk. A tápanyag-anyagcsere, élelmiszer-adalékanyagok, vegyszerek, dohány, alkohol, sőt a por által természetesen keletkező maradékok olyan méreganyagok forrásai, amelyek negatív egészségügyi hatással járhatnak. Általános egyensúlyzavart okoznak, fokozva az ízületi és izomfájdalmak, a fáradtság és az alvászavarok megjelenését. Ezeken kívül koncentrációs nehézségek, vízvisszatartás a szövetekben vagy akár migrén is előfordulhat.

A méregtelenítő kúráknak az a szerepe, hogy semlegesítsék ezeket a méreganyagokat és kiegészítsék a szervezet természetes méregtelenítő rendszerének működését.

A méhkenyér detox mellett az időszakos böjt is segíthet a szervezet méregtelenítésésben.

Mi az az intermittent fasting diéta?

Az időszakos böjtölés olyan táplálkozási rendszer, melyben az evési és a koplalási periódusok meghatározott időtartamban váltják egymást. Elsősorban tehát nem az a meghatározott, hogy a program során mit fogyaszt a fogyni vágyó, hanem az, hogy mikor fogyasztja. Az IF hívei a módszer sikerességét azzal magyarázzák, hogy a böjtölés szokása tulajdonképpen egyidős az emberiséggel. A leegyszerűsített példa szerint az ősemberek akkor ettek, amikor sikerült ennivalót szerezniük, amikor pedig nem, akkor más megoldás nem lévén: koplaltak. Ebből kiindulva az időszakos böjtölés természetesebb módszernek tűnik, mint az, hogy az ember 3-4 óránként (vagy többször) étkezik a nap során.

Az IF-nak több változata is létezik. Van, amelyik a napokat osztja fel táplálkozós és böjtölős részekre, és akad olyan, amely az adott hétre vonatkozóan határozza meg, hogy melyik a koplalós, és melyik az „evős” nap.

A három legelterjedtebb módszer:

Az 5-2 diéta: Amikor a hét egymást követő 2 napján csak 500-600 kalóriát visz be a szervezetébe az alany, a többi 5 napon a megszokott módon étkezik.

A 16/8 módszer: A nap 24 óráját úgy osztja fel a módszer követője, hogy egy 8 órás időintervallum alatt beviszi a nap összes étkezését, a fennmaradó órákban pedig böjtöl. Egy példa erre: délelőtt 10.00 és délután 18.00 között lehet enni, előtte és utána nem!

Evés-Stop-Evés (Eat-Stop-Eat) módszer: Egy adott héten egy vagy két alkalommal 24 órán keresztül nem vesz magához ételt a diétázó. Például: este 19.00-kor megvacsorázik, majd másnap este 19.00-ig nem eszik semmit.

Fontos: ezek a módszerek is csak akkor járhatnak eredménnyel, ha az evős időszakokban a fogyni vágyó nem kompenzál, azaz nem visz be a szervezetébe több kalóriát, mint amennyit egyébként a nap folyamán elosztva tenné. Azaz a nem koplalós periódusban is ügyelni kell a kiegyensúlyozott, mértéktartó és egészséges táplálkozásra.

Az IF-módszerek közül a legnépszerűbb a 16/8-as, mert a követői közül a legtöbben ezt tartják a legegyszerűbbnek és legjobban betarthatónak.

A méhkenyeren kívül a virágporok is közkedveltek az időszakos böjt során. Tökéletes összetevője lehet egy smoothie tálnak.

A jó hír, hogy ajándékot is kapsz minden 30.000 forint feletti rendelés esetén, ami nem más, mint egy 200 grammos méhkenyér mézben, tökéletes immunerősítő és méregtelenítő egyben.

Előző cikk SUPER LIFE MANUKA MÉZ
Következő cikk Női szépség nőnapon!